תפריט סגור

הסגולות של אסטקסנטין

תפקידו של לחץ חמצוני בהזדקנות

הזדקנות האדם היא תהליך דינמי ומתקדם, הקשור לשינויים ביולוגיים, פיזיולוגיים, סביבתיים, פסיכולוגיים והתנהגותיים. מתח חמצוני הוא חוסר האיזון בין ייצור המינים של חמצן תגובתי (ROS) לבין הגנת נוגדי חמצון. הגוף שלנו מייצר ROS במהלך פונקציות מטבוליות רגילות של גוף האדם. עם הגיל, היעילות של מנגנוני נוגדי החמצון והתיקון בגוף יורדת. חשיפה לטווח ארוך לכמות גבוהה של מינים של חמצן תגובתי (ROS) מביאה למתח חמצוני ומובילה לתפקוד לקוי של המיטוכונדריה. אצל קשישים זה עלול להשפיע על בריאות הלב וכלי הדם, המוח, העין, החיסון, השרירים והעור. השימוש בנוגדי חמצון יעילים עשוי לסייע בקידום הזדקנות ואריכות חיים בריאה.

מניעת הזדקנות

יתרונות אסטקסנטין להזדקנות בריאה

אסטקסנטין הוא אחד מנוגדי החמצון החזקים ביותר. הוא חזק פי 500 מויטמין E, חזק בהרבה מקרוטנואידים אחרים, וחזק פי 6000 מויטמין C. היתרונות הבריאותיים הפוטנציאליים של אסטקסנטין נחקרו באופן נרחב ביותר מ -500 מחקרים קליניים ופרה-קליניים ברחבי העולם. בשל המבנה הייחודי שלו שממקם אותו דרך קרום התא, אסטקסנטין יכול לסייע בהגנה על תאים ממתחי חמצון פנימיים וחיצוניים. אסטקסנטין זמין ביולוגית ברקמות רבות כמו שרירים, עור, ריאות ולב. החומר הפעיל יכול לחצות את מחסומי הדם והמוח ברשתית הדם - וכך להשיג מגוון יתרונות הקשורים לבריאות. אסטקסנטין שימש כתוסף תזונה למעלה מ- 30 שנה ונחשב לבטוח מאוד.

בריאות לב וכלי דם

בריאות הלב וכלי הדם תלויה בתפקוד תקין של הלב, העורקים והוורידים. לחץ חמצני ממלא תפקיד חשוב במספר תהליכים העלולים להוביל לבריאות לב וכלי דם לקויה, כגון: הפרעה בתפקוד האנדותל (תפקוד לא תקין של התאים בדפנות העורקים), חמצון של שומנים וחלבונים (העלולים לגרום לתפקוד חריג של תאים) וחוסר איזון בכולסטרול. מספר מחקרים עדכניים העריכו את יכולתו של אסטקסנטין לסייע בשמירה על איזון כולסטרול בריא, הפחתת חמצון השומנים ושיפור מצב החמצון.

בריאות העיניים

העין חשופה במיוחד למתח חמצוני בשל החשיפה הנרחבת שלה לאור, תכולת המיטוכונדריה העשירה שלה והקצב המטבולי הגבוה של קולטי האור. נוגדי חמצון הם קו ההגנה הראשון של העין האנושית כנגד גורמי לחץ אלו. השפעת האסטקסנטין על העיניים דווחה במספר מחקרים קליניים. ההשפעות המיטיבות הוצגו כנגד ההשפעות השליליות של קרינת UV וניוון מקולרי [5]. מחקר קליני נוסף הראה השפעה מיטיבה על זרימת הדם לעין אצל אנשים מזדקנים

בריאות העור

קרינה הינה גורם מרכזי לשינויים בהזדקנות העור. כאשר העור נחשף לאור שמש, קרני ה- UV פוגעות בעור באמצעות ייצור רדיקלים חופשיים העלולים לפגוע בקולגן ולגרום לנזק ל- DNA. זה יכול לגרום לכוויות שמש, נפיחות ודלקת, הזדקנות, ואפילו מסרטנים. הוכח כי אסטקסנטין שמקורו במיקרו-אצות מגן על העור מפני קרינת UV ובכך יש לו השפעות אנטי-פוטו-הזיות. מחקרים קליניים הראו שיפור באלסטיות העור ולחות והפחתה בגודל כתמי הגיל וקמטים בעקבות צריכת אסטקסנטין דרך הפה.

פעילות מערכת החיסון

אסטקסנטין מסייע בתמיכה במערכת חיסונית גמישה על ידי הגנה על התאים ממין חמצן תגובתי (ROS). תאים חיסוניים מייצרים ROS כחלק מהתגובה האנטי-פתוגנית ולכן הם נוטים במיוחד לפגיעה במתח חמצוני הנגרם. על פי מחקר שבוצע עלה כי היתרונות העיקריים של אסטקסנטין טבעי לחסינות כוללים ייצור נוגדנים, ריבוי תאים חיסוניים, פעילות נוגדת חמצון והשפעות אנטי דלקתיות.

נפח וחוזק שרירים

בגיל מתקדם חלה ירידה בגודל ומספר סיבי שריר השלד המוביל לאובדן מסת שריר השלד וכוחו. השרירים המוחלשים עלולים לגרום לאובדן תפקוד, נכות ושבריריות. מחקר עם נבדקים קשישים בריאים הראה כי אסטקסנטין משפר את גודל השריר וכוחו. השימוש באסטקסנטין בשילוב עם תוכנית אימונים פונקציונלית שיפר את כוח השרירים, הסיבולת והתנועתיות אצל קשישים

פעילות המוח

אסטקסנטין חוצה את מחסום הדם-מוח (BBB) ולכן צריכה שלו משפיעה לחיוב על המוח. מחקר פרה-קליני מצביע על כך שתכונות נוגדות החמצון החזקות של אסטקסנטין יכולות להאט את הזדקנות המוח על ידי העלאת רמות הגורם הנוירוטרופי (BDNF) הנגזר ממוח במערכת העצבים המרכזית. מחקרים קליניים שהעריכו את השפעות האסטקסנטין על תפקודים קוגניטיביים אצל קשישים הראו ביצועי משימות טובים יותר ושיפור בזיכרון העבודה.

אסטקסנטין משפר את לחץ הדם שלך

יתר לחץ דם הוא מצב המאופיין בלחץ דם גבוה במיוחד. כמעט מחצית מהמבוגרים בארה"ב סובלים מיתר לחץ דם, אך הרוב הגדול אינו מודע לכך. זה די מצער בהתחשב שיש מספר צגי דופק באיכות גבוהה שיכולים לעזור לך לשמור על לחץ הדם שלך. עם זאת, הבעיה עם יתר לחץ דם מסתכמת לעיתים קרובות בעמידות לזרימת הדם בכלי הדם - כלומר העורקים, הנימים והוורידים. ככל שכלי הדם שלך צרים יותר (קרא: חסמים עורקים בגלל כולסטרול LDL גבוה או טריגליצרידים), כך לחץ הדם שלך גבוה יותר. יתר לחץ דם לא מטופל יכול להפוך לגורם סיכון מוגבר להשמנת יתר, מחלות לב ואפילו שבץ מוחי. אסטקסנטין הראה פוטנציאל רב במניעה והפחתה של לחץ דם גבוה, כמו גם לשיפור ההשפעות הנלוות. ויש כמה מחקרים שנראים מסכימים. כולסטרול גבוה בדם יכול לסתום את העורקים שלך, מה שמוביל להצטברות לחץ הדם. כפי שציינו לעיל, אסטקסנטין כנוגד חמצון מסייע להפחתת כולסטרול רע ולכן במניעת יתר לחץ דם. אסטקסנטין גם נלחם ביתר לחץ דם על ידי הפחתת לחץ חמצוני בדם והרפיית דפנות כלי הדם. במחקר שפורסם בשנת 2005 בכתב העת Journal of Biological and Pharmaceutical Bulletin, מדענים גילו כי שימוש באסטקסנטין מסייע לוויסות תחמוצת החנקן (סימן למתח חמצוני) ומגביר את תגובתיות כלי הדם. בפועל, ניתן להפחית יתר לחץ דם על ידי ירידה במשקל עודף, הגברת הפעילות הגופנית, הגבלת צריכת האלכוהול ואימוץ תזונה בריאה. הכל על שינוי אורח החיים שלך. בשילוב עם פעילויות אלה, אסטקסנטין יכול להיות יעיל יותר להפחתת לחץ דם גבוה.

דילוג לתוכן